B
cimbálová muzika

Balážovci


Bratislava
tel. +421 0903 489 143
dzurjanin@upn.gov.sk
balazovci.slovanet.sk

Popis:
Predstavuje sa Vám ľudová hudba BALÁŽOVCI pod vedením Michala Dzurjanina, ktorá vznikla v roku 1990. Je to zoskupenie mladých ľudí, ktorí sa po prvýkrát stretli v známom vysokoškolskom súbore Gymnik. Jeho súčasťou sme boli do roku 1994, keď sme sa rozhodli svoju záľubu k hudbe a skúsenosti nadobudnuté dlhodobým posobením v dianí slovenského folklóru prezentovať ako samostatná ľudová hudba. Ludová hudba BALÁŽOVCI má v súčasnosti štyroch kmeňových členov, ktorí ponúkajú nasledovné nástrojové obsadenie: prvé husle, druhé husle, viola, kotrabas.dudácká muzika

Bedrník


jižní Čechy-Doudlebsko
jilet@seznam.cz
www.fsradost.cz


Popis:
Kapela hraje písně z nejjižnějšího regionu Čech - Doudlebska. Hrajeme ve složení - dudy, B klarinet,housle, viola, kontrabas,vozembouch. Úzce spolupracujeme s folklórním souborem Radost z Kamenného Újezda (www.fsradost.cz)

Adresa:
Jiří Letovský
Na vyhlídce 319
Kamenný Újezdmoderní romská kapela

Belovci


Vrchlabí
tel. 605904160
belovci@seznam.cz

Popis:
romská skupina BELOVCI Z VRCHLABÍ vznikla v roce 1993 pod vedením Vojtěcha Dražkoviče st.Od roku 1997 pod vedením Jaroslava Dražkoviče.hrajeme různé romské,slovenské,české žánry.složení a obsazení:klávesové nástroje a zpěv-Jaroslav Dražkovič,Vojtěch Dražkovič,saxofon alt-Luboš Dražkovič,elektroakustická kytara-Jozef Puška.

Adresa:
Jaroslav Dražkovič,Náměstí T.G.Masaryka 57,Dvůr Králové nad Labem.valašská

Bratia Štefánikovci


Púchovská dolina
tel. +421 0904 281 264
palotrombita@gmail .com
: http://www.puchovskadolina.sk

Popis:
Okrem troch bratov Miroslava, Jána a Pavla, zostavu dopĺňajú ešte dvaja rodinný príslušníci: švagor Pavol Novosád a ich ujo Juraj Hajský.Toto zoskupenie reprezentuje valasský folklór Púchovskej doliny. Nástroje, na ktorých hrajú sú charakteristické pre túto oblasť a poväčšine si ich aj sami vyrábajú. Rífové, trojdierové, šesťdierkové a koncové píšťalky vyrába Miroslav Štefánik a fujary, trombity a pastierske rohy,ktoré sú dominantnými nástrojmi pre tento región, vyrába Ján Štefánik a Pavol Novosád. Ich výrobky vlastní aj OVČIARSKE MÚZEUM v Liptovskom Hrádku. Bratia Ján a Miroslav sú držitelmi ocenenia Dr. Ladislava Lenga – lnstrumentum excellens za výrobu ľudových hudobných nástrojov. Pavol Štefánik získal v Banskej Bystrici na celoslovenskej súťaži inštrumentalistov hudobného folklóru v roku 2005 titul Laureát a zlaté pásmo, práve za hru na fujaru trombitu a pastiersky roh. A v roku 2007 v Košiciach na Cassovia Folkfeste zlaté pásmo.Spolupracujú na rôznych programoch s kamarátmi inštrumentalistami z rôznych oblastí celého Slovenska. Toto zoskupenie inštrumentalistov nahrávalo trombity aj do programov SĽUKU- Obrázky zo Slovenska a Lúčnice - Slovenský triptych. Prezentujú tieto ľudové hudobné nástroje - heligonka,drumbľa,pastiersky roh,fujara trombita,pastierske píšťalky,ozembuch. http://www.jankohrasko.sk/slovensky-folklor/katalog-slovenskeho-folkloru/subjekty/solisti-instrumentalisti/bratia-stefanikovci-z-puchovskej-doliny

Adresa:
Pavol Štefánik
Nimnica 139
okr.Púchov
02071

  muzika národopisného souboru

Břeclavan


Břeclav
muzika@breclavan.com
www.breclavan.com

Popis:
Muzika jednoho z nejstarších moravských folklorních souborů, je nositelem jména svého rodného města Břeclav, které leží v nejjižnějším cípu Moravy, na hranici s Rakouskem a Slovenskem. V kraji krásném, rovinatém, na soutoku řek Moravy a Dyje, v kraji vinné révy, která tak dobře podněcuje nostalgii táhlých písní i výbušnost temperamentních verbuňků.ľudová hudba

Bystrianka


Liptov
lh@bystrianka.sk
www.bystrianka.sk

Popis:
Ľudová hudba Bystrianka vznikla v roku 1990 v Liptovskom Hrádku. Prezentujeme prevažne ľudové piesne z rôznych regiónov Slovenska, nemáme vlastnú tvorbu. Dôraz kladieme na zachovanie pôvodného prejavu a charakter interpretovaného regiónu a oblasti, s minimálnou mierou štylizácie. V súčasnosti má ĽH štyroch členov a pôsobí ako občianske združenie ĽH Bystrianka. Obsadenie: 1. husle, 2. husle, viola a kontrabas, všetci spev.

C
muzika folklorního souboru

Cifra


Uherské Hradiště
E-mail: fscifra@seznam.cz
www.fscifra.cz

Popis:
V průběhu roku pořádají muzika a soubor různá vystoupení. K těm nejvýznamnějším se řadí celovečerní pořady souboru a koncerty muziky. Mezi nejúspěšnější vystoupení doposud patřily živé vstupy v pořadu Dobré ráno s ČT a zahraniční zájezdy do Polska, Německa, Španělska, Maďarska, Slovenska, Švýcarska a na Kypr. Cimbálová muzika CIFRA spolupracuje i s jinými organizacemi a folklorními soubory. Mezi ty hlavní patřilo Slovácké divadlo (představení Gazdina roba), Městské divadlo Zlín (vánoční hra Andělův Betlém) a F-Studio Buchlovice, se kterým se CM podílela na vydání vánočního CD Od Buchlova k Betlémucimbálová muzika

Cimbálová hudba Milana Horvátha


Brno
tel. +421 739 040 340
milan.horvath@seznam.cz
www.horvathovci.cz

 

Popis:
Vznikla v brně z legendárního souboru Cimbálové muziky Eugena Horvátha. V současné době soubor vede Eugenův syn Milan Horváth. Kapela se zaměřuje především na interpretaci tradiční romské hudby. Tu však přirozeně konfrontuje s novými hudebními vlivy. V roce 2002 vystoupili Horváthovci v Holandsku v rámci etnického festivalu ~ RASA. O rok později sklidil soubor velké úspěchy na mezinárodním festivalu Les Orientales ve Francii, kde vystupoval po boku Taraf de Haidouks. Kapela vždy strhla posluchače obrovským nasazením a autentickým podáním tradičního romského repertoáru. 

Adresa:
Cimbálová hudba Milana Horvátha
Milan Horváth - primáš
Francouzská 51, 602 00 Brno

 cimbálová muzika

Cimbálová muuzika Josefa Válka


Čejč
cmjv@wo.cz
www.cmjv.cejc.cz

Popis:
Muzika se zaměřuje na oblasti hanáckého Slovácka a Kyjovska

Adresa:
Josef Válek
U Šlechtitelky 340
Č E J Č
6 9 6 1 4cimbálová muzika

Cimbálová muzika Antonína Stehlíka


Znojmo
tel. 774 421 585
l.jisova@gmail.com
www.hudbaznojmo.cz/cmas

Popis:
Muzika hraje k nejrůznějším příležitostem jako jsou ochutnávky vín, plesy, prezentace města Znojma, regionu i soukromých firem,veřejná vystoupení i soukromé oslavy a vlastní koncerty.Máme také zkušenosti z mnoha zahraničních vystoupení např. na Slovensku, v Rakousku, Anglii nebo Holandsku. Náš repertoár se skládá asi z dvou set lidových písní všech regionů.cimbálová muzika

Cimbálová muzika Bukovinka


Bystřice pod Hostýnem
tel. +420 605 859 670
bukovinka@email.cz
www.cmbukovinka.cz/

Popis:

Cimbálová muzika Bukovinka je mladá muzika z Bystřice pod Hostýnem, kterou založil její dlouholetý vedoucí Ing. Pavel Malík v roce 1995. Původně hudecká muzika vznikla při ZUŠ v Bystřici pod Hostýnem.

Adresa:

Radek Cahlík
Zahradní 286
76861 Bystřice pod Hostýnemcimbálová muzika

Cimbálová muzika Jiřího Nechanického


Valašsko
tel. 604750814
cmjn@seznam.cz
www.cmjn.wz.cz

Popis:
Cimbálová muzika Jiřího Nechanického je uskupení mladých muzikantů pod vedením zkušeného primáše. Hrajeme k tanci i poslechu a v našem repertoáru najdete písně z Valašska a pomezí, ale i neotřele zpracovanou klasiku.cimbálová muzika

Cimbálová muzika Josefa Marečka


Uherské Hradiště
tel. +420 776 668 234
pa.pepe@seznam.cz
www.cmjm.eu

Popis:
Začátky cimbálové muziky Josefa Marečka se tradují kolem roku 1952 – 53 na Velehradě. Jejími členy tehdy byli nadšenci z Velehradu, Tupes a Salaše. Muzika hrávala pravidelně při všech společenských a folklorních akcích v blízkém okolí. Doprovázela také dětské soubory na Velehradě a v Tupesích. Přes 30 let vedl muziku primáš Luboš Abrahám. V devadesátých letech došlo k omlazení muziky. Nejprve ji vedl primáš Jiří Potyka a v současné době vede muziku Josef Mareček ml. V roce 2002 vydala muzika své první CD s názvem: „Od Buchlova k Javořině“. Do roku 2004 vystupovala muzika pod názvemVelehradská cimbálová muzika V roce 2005 došlo, jak ke změně obsazení muziky.

Adresa:
Husova 541 Uherské Hradiště 686 01 cimbálová muzika

Cimbálová muzika Jožky Severina


Kostice
tel. +420 724 050 758
cmjseverina@tiscali.cz
www.cmjs.net

Popis:
Muzika, která nese jméno legendárního podlužáckého zpěváka Jožky Severina, patří k těm, za nimiž jezdí lidé z blízka i z daleka. Založila ji v roce 1994 skupina muzikantů kolem dalšího z generace Severinů, Jožky Severina ml. Není divu, že na Podluží, a na Slovácku vůbec, brzy zdomácněla. A nejen proto, že se v ní sešli muzikanti stejné krevní skupiny. Muzika svým pojetím vychází z nejlepších tradic cimbálových muzik na Podluží. S muzikou se setkáte na tvrdonských národopisných slavnostech, na festivalu ve Strážnici a na řadě dalších folklórních akcí. 


Adresa:
Hlavní 8
691 52 Kosticecimbálová muzika

Cimbálová muzika Linda


Napajedla
tel. +420 602 514 524
robertnemecek@volny.cz
cmlinda.info

Popis:
Cimbálová muzika Linda působí na zlínsku a uherskohradišťsku. Hrává na svatbách, narozeninách, oslavách, hodech, fašankách, plesech a bálech a všude šíří krásu folklóru Slovácka, Luhačovského Zálesí, Kopanic, Horňácka a dalších oblastí.

Adresa:
Napajedlacimbálová muzika

Cimbálová muzika Lipka Ostrava


Ostrava
tel. +420 777 250 790
c.m.lipka@seznam.cz
cmlipka.webnode.cz/

Popis:
Cimbálová muzika Lipka vznikla v roce 1983 v Ostravě Porubě. K zakládajícím členům muziky patří dnešní organizační vedoucí Lipky houslista Dalibor Žalud a cimbalista a dnešní umělecký vedoucí muziky František Staněk. Lipka sdružuje zájemce o poznávání významné části hudebního dědictví staré lidové kultury Moravy, Slezska a částečně Slovenska. Lipka usiluje o hudební projev blízký tradičnímu pojetí lidové hudby. Lipka již mnoho let pravidelně zkouší na Ústavu geoniky AV ČR v Ostravě-Porubě. Za dobu své existence se v Lipce vystřídaly desítky muzikantů, z nichž mnozí studovali na Vysoké škole báňské v Ostravě. 

Adresa:
Dolní 2030/66 
70300 Ostravacimbálová muzika

Cimbálová muzika Maková a Makovička


Napajedla
tel. 577 941 077
zusnap@zlinedu.cz
www.zusrf.cz

Popis:
Je mladá nejen věkem svých muzikantů, ale také svým trváním.Vznikla ve školním roce 2003 - 2004. Oficiální název Cimbálová muzika základní umělecké školy Rudolfa Firkušného Napajedla změnila v roce 2005 na jméno Maková, což je název kopce, tyčícího se na západ od Napajedel. Na krojový materiál přispěla Společnost přátel Základní umělecké školy Rudolfa Firkušného a kroje ušila, paní Miroslava Zámečníková. Primáškou muziky je Mariana Hrdinová, vedoucím Makové je pan učitel Josef Mareček.

Adresa:
Základní umělecká škola Rudolfa Firkušného Napajedla

Adresa: Komenského 305, 763 61 Napajedla
Telefon: 577 944 257, 577 941 077
Fax: 577 944 257
E-mail: zusnap@zlinedu.cz
Web: www.zusrf.czcimbálová muzika

Cimbálová muzika Milana Mlčáka


Vsetín
masie@centrum.cz
www.cmmm.wz.cz

Popis:
Cimbálová muzika Milana Mlčáka ze Vsetína hraje v následujícím obsazení: prim - Milan Mlčák, kontr - Dan Pšenica, kontrabas - Staňa Mlčák, cimbál - Jura Gužíkcimbálová muzika

Cimbálová muzika Mládí z Čejče


Čejč
tel. +420 606 415155
mladi.webz.cz
info@mladi.webz.cz

Popis:
Jsme jihomoravksá cimbálová muzika z obce Čejč a na poli folklórní hudby působíme od roku 1993. Hráváme v počtu pěti až sedmi muzikantů a máme obsazené všechny hlavní nástroje cimbálových muzik. Díky poloze naší obce, ležící na hranicích tří národopisných oblastí, čerpáme široký repertoár písní těchto regionů - Hanácké Slovácko, Kyjovsko a Podluží. V repetoáru máme písně a muziku i ostatních regionů Moravy a Slovenska a také Čech a Maďarska. Při koncertování rádi zahrajeme nejenom folklór, ale také písně ze zlatého fondu moderních songů a známých hitů. Spolupracujeme nebo jsme spolupracovali se spostou folklórních souborů, včetně dětských souborů a mužských sborů. Máme zkušenosti i z koncertování v zahraničí (Francie, Německo, Rakousko) a ze zahraničních folklórních festivalů (Řecko, Turecko, ...).

Adresa:
Leoš Poruba
Čejč 21
696 14 Čejčcimbálová muzika

Cimbálová muzika Rebent


Břeclav
tel. 732 434 033
kobza@email.cz
rebend.wz.cz

Popis:
Cimbálová muzika Rebend vznikla v roce 2002 v Břeclavi a je složena převážně z odchovanců národopisného souboru Břeclavánek. V jejím repertoáru se vyskytují nejrůznější písně z Moravy, Slovenska a Maďarska. Složení CM: prim - Jura Rebenda, terc - Petr Kostka, cimbál - Franta Kobzík, basa - Štěpán Blažek, kontr - Saša Otčenášek, klarinetcimbálová muzika

Cimbálová muzika Stanislava Gabriela


Babice u Uh. Hradiště
tel. 736 186 917
gabriel.tomi@seznam.cz
www.cmsg.cz

Skupina mladých hudebníků z Uherskohradišťska, kteří v roce 1992 navázali na tradiční odkaz dolňáckých cimbálových muzik „starého" Hradišťanu s primášem Jaroslavem Staňkem a strážnické muziky Slávka Volavého. Uměleckým vedoucím kapely je primáš Stanislav Gabriel, manažerem Tomáš Gabriel. Kapela ctí odkaz předešlých generací lidových muzikantů a snaží se i o svůj vlastní muzikantský přínos formou aranžérských úprav, či dokonce skládáním vlastních písní. Hradišťské Dolňácko kapela reprezentuje nejen na domácích scénách, ale také v zahraničí (Rakousko, Belgie, Dánsko, Thaiwan, Čína), kde moravská lidová hudba našla své posluchače. V roce 2006 získala Cimbálová muzika Stanislava Gabriela ocenění „Laureát Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2006“.cimbálová muzika

Cimbálová muzika Valašského souboru Kašava


Babice u Uh. Hradiště
tel. 736 186 917
gabriel.tomi@seznam.cz
www.cmsg.cz

Popis:
je skupinou mladých hudebníků z Uherskohradišťska, kteří v roce 1992 navázali na tradiční odkaz dolňáckých cimbálových muzik „starého" Hradišťanu s primášem Jaroslavem Staňkem a strážnické muziky Slávka Volavého. Uměleckým vedoucím kapely je primáš Stanislav Gabriel, manažerem Tomáš Gabriel. Kapela ctí odkaz předešlých generací lidových muzikantů a snaží se i o svůj vlastní muzikantský přínos formou aranžérských úprav, či dokonce skládáním vlastních písní. Hradišťské Dolňácko kapela reprezentuje nejen na domácích scénách, ale také v zahraničí (Rakousko, Belgie, Dánsko, Thaiwan), kde moravská lidová hudba našla své posluchače. V roce 2006 získala Cimbálová muzika Stanislava Gabriela ocenění „Laureát Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2006“.cimbálová muzika

Cimbálová muzika Višňa


Ostrožská Lhota
VojtechRadoch@seznam.cz
www.cmvisna.estranky.cz

Popis:
Poměrně mladá cimbálová muzika, která vznikla v roce 2007, tím pádem nemá žádnou tradici a v současné době se skládá ze 7 členů. Tato cimbálovka spolupracuje se slováckým krúžkem Háječek.cimbálová muzika

Cimbálová muzika z Milotic


Milotice
milotickacimbalka@centrum.cz
www.cimbalkamilotice.org

Popis:
Pětičlenná kapela byla založena na podzim roku 1998 muzikanty z obcí Milotice a Svatobořice-Mistřín. Zázemí muziky je v Miloticích, což je malá obec asi 60km jihovýchodně od Brna, ležící v národopisné oblasti zvané Kyjovsko. Oblast je typická především svými lidovými kroji, které patří na Moravě k nejvzácnějšímcimbálová muzika

CM Mladí Burčáci z Míkovic


Míkovice
tel. 604762083, 776013412
rovsik@seznam.cz
burcaci.webnode.cz


cimbálová muzika

CM Pramének ZUŠ Uh.Ostroh


Uherský Ostroh
zusuhostroh@uhedu.cz
www.zus-uhostroh.cz

Popis:
Dětská cimbálová muzika PRAMÉNEK Základní umělecké školy v Uherském Ostrohu slaví v letošním roce 15 let trvání. Dnešní podoba souboru je již třetí generací, v muzice se vystřídalo téměř 80 žáků, někteří dřívější členové se věnují muzicírování dosud v různých dospělých muzikách.Za dobu své existence se s Praménkem mohli posluchači setkat na různých folklorních festivalech /MFF Strážnice, Kunovské léto, Dolňácké slavnosti v Hluku, Zlatý klas v Bystřici, v Krásné Lípě, v Liptále apod./ reprezentovala v zahraničí / Polsko, Německo, Bulharsko, Slovensko/. Významná je spolupráce s dětským folklorním kolektivem Děcka z Kunovic.Zúčastnila se řady přehlídek a soutěží, v roce 2003 v rámci soutěží souborů ZUŠ dosáhla na 2. místo v národním kole, letos vybojovala místo první. Vystupovala v televizních i rozhlasových pořadech. Zpěváka Radima Vojtka doprovodila při jeho úspěšném tažení soutěží nevidomých dětí „Bílé hole“ v Praze.K oslavě patnáctiletého výročí muzika natočila zvukový nosič CD s názvem Červené jablúčko, jako dokument s typickým repertoárem, těžícím z pěveckého potenciálu všech muzikantů, zejména děvčat. Písňový materiál tohoto CD je rovněž k dispozici v připraveném zpěvníku se stejným názvem Červené jablúčko. Cimbálovou muziku pedagogicky vede ředitel ZUŠ František Říha.

Adresa:
Kostelní 155
687 24 Uherský Ostroh
 

D
cimbálová muzika

Danaj


Strážnice
tel. tel:,fax:+420 518 327 099 mobil: +420 608 887 599
magdalena.muckova@cmdanaj.cz
www.cmdanaj.cz

Popis:
Strážnická cimbálová muzika DANAJ je amatérským hudebním tělesem, které moravskou lidovou hudbou těší sebe i jiné už od roku 1988. Hraje v téměř zakládající sestavě – prim, druhé a třetí housle, dva klarinety, cimbál, dvě violy, violoncello a basa. Instrumentář je obohacen také o gajdy. Primášem muziky a zpěvákem je Jan Gajda, uměleckou vedoucí, cimbalistkou a zpěvačkou Magdalena Múčková. Dalšími kmenovými zpěváky muziky jsou Lenka Gajdová, manželka primáše a Pavel Múčka, manžel Magdaleny. V roce 1998 založila muzika Danaj svoji Malou taneční skupinu, čítající šest manželských párů. Na svém kontě má šest samostatných hudebních nosičů, byla oceněna několika cenami FOSKAR (Magdalena a Jan v kategorii Zpěvák, v kategorii Muzika roku), muzika i tanečníci získali Laureáta MFF Strážnice. Pořádá každoroční velikonoční premiérové pořady, je pravidelným účastníkem MFF Strážnice. Svým muzicírováním obohatila např. oficiální kulturní program Letních olympijských her v Aténách v roce 2004, z posledních zajímavých zahraničních koncertních turné stojí za zmínku např. africká Nigérie v roce 2006. V roce 2008 vydala reprint rozsáhlé monografie prof. Vladimíra Úlehly „Živá píseň“ (Praha 1949, Strážnice 2008), která je významným pramenem o hudebním folklóru Strážnice a jeho nositelích.

Adresa:
Magdalena Múčková
čp.413
696 63 Hroznová Lhota


 cimbálová muzika

Denica


Šardice
tel. 605 102 489
cm.denica@seznam.cz
www.sweb.cz/cm.denica

Popis:
Naše cimbálová muzika vznikla postupně od roku 1995. Nynější název Denica jsme si dali 3.2.2002. Denica zpracovává lidové písně z rodného Slovácka, ale ráda zavítá i do žánrů klasických i moderních. Denica vystupuje pravidelně i samostatně, a to jak na vlastních vystoupeních, tak při nejrůznějších společenských a kulturních příležitostech, mnohokrát společně se souborem Šardičan v České republice i zahraničí.cimbálová muzika

Drahan


Blansko
docekal.pavel@centrum.cz
www.drahan.com

Popis:
Naše cimbálová muzika pochází z jihu Moravy, města Blanska, které je známé blízkostí Moravského krasu, výrobou proslulé blanenské umělecké litiny, množstvím přírodních krás a historických památek. Z národopisného hlediska patří Blanensko do horáckého folklorního regionu. Už více než třicet let zde udržuje lidové tradice Soubor písní a tanců Drahan. Naše muzika původně vznikla jako jeho součást a zaměřovala se výhradně na interpretaci místních horáckých písní.cimbálová muzika

Dúbrava


Dubňany
vojta.jestrab@centrum.cz
www.cmdubrava.cz

Popis:
Muziku založil před dvanácti lety primáš Varmužovy CM, Pavel Varmuža, který začal v Dubňanech vyučovat hru na housle. Naše první muzikantské krůčky vedly dětským národopisným souborem Dúbravěnka, který jsme doprovázeli šest let. Samostatně jsme se také účastnili mnoha přehlídek mladých muzik a festivalů. Časem jsme tříčtvrteční housle vyměnili za celky, odrostli Dúbravěnce a začali hrát národopisnému souboru Dúbrava. Změnou prošla také sestava, z původních jedenácti členů nás zbylo pouze pět a přibrali jsme basistu a cimbalistu z okolních vesnic. Původní název Cimbálová muzika při ZUŠ Dubňany jsme změnili na Cimbálová muzika Dúbrava.cimbálová muzika

Duha


Bechyňsko
tel. 382 283 205, 723 054 954
janovcova.j@seznam.cz
www.duha-muzika.ic.cz

Popis:
Muzika DUHA vznikla v roce 2004. V současné době čítá DUHA devět členů. Pod vedením kapelníka Josefa Benedika z Vráže jsme vystupovali na četných folklorních festivalech po celé ČR. Repertoár lidové dudácké muziky DUHA Hlavní doménou jsou skladby již známých autorů, jako např. Bíba, Konrády, Matásek, Režný, Bláha, ale jsou tu písničky nové, které tvoří kapelník této skupiny pan Josef Benedik.

Adresa:
Josef Benedik, Stará Vráž 18, okr. Písek, 398 32

F
cimbálová muzika

Frgál


Olomouc
primas@frgal.cz
www.frgal.cz

Popis:
Počátek muziky se datuje k roku 1996, kdy se dala v Olomouci dohromady skupinka místních hudebních nadšenců hrající zejména folk a folkrock. Postupem času jsme začali objevovat kouzlo a krásu lidových písní a folklorních tradic a přizpůsobovali tomu náš repertoár. Mezníkem v historii FRGÁLu byl začátek spolupráce se známým olomouckým Folklorním souborem DUNAJEC v roce 2001. Dunajec zpracovává tance a písně výhradně slovenských folklorních regionů. Začali jsme zdokonalovat naši folklorní interpretaci, pravidelně zkoušet a dále rozšiřovat repertoár.cimbálová muzika

Friš


Ostrava
tel. 608 959 790
info@cmfris.com
www.cmfris.com

Popis:
Cimbálová muzika Friš, která vznikla v roce 1997 na Filozofické fakultě Ostravské univerzity, se věnuje zpracovávání lidových písní z mnoha regionů Moravy a Slovenska, ale i jiných zemí. Vznikla původně jako seskupení muzikantů, studujících na FF a PdF Ostravské univerzity, které spojil zájem o folklór. Více informací o historii, muzikantech, nahrávkách i připravovaných akcích naleznete na jejím webu.

Adresa:
Horymírova 110
Ostrava - Zábřeh
700 30

G
gajdošská muzika

Gajdoši z Kopanic


Moravské Kopanice
tel. 602510106
gajdosi.z.kopanic@email.cz
www.gajdosi.eu

Popis:
Jsme rodinná gajdošská muzika Gajdoši z Kopanic, která navazuje na tradici gajdošské muziky v národopisném regionu Moravské Kopanice.

Adresa:
Bohumil Gabrhel
Starý Hrozenkov 239
687 74 Starý Hrozenkov
Česká republikacimbálová muzika

Galán


Podluží
tel. +420 607 938 490
cmgalan@email.cz
www.galan.cz

Popis:
Mládá cimbálová muzikan z regionu Podluží, která ráda zahraje při různých příležitostech, a díky bohatému a stále rozšiřujícímu se repertoiru, i různé společnosti.

Adresa:
Prušánky 106
696 21cimbálová muzika

Grajcar


Dolní Bojanovice
martin@zlomek.cz
www.grajcar.cz

Popis:
Cimbálová muzika Grajcar hraje písně moravského slovácka a některých slovenských i maďarských regionů. Zajistí vám hudební produkci na oslavách, plesích, slavnostech a jiných akcích.cimbálová muzika

Guráš


Velké Bílovice
tel. +420723833163
muzika@guras.cz
www.guras.cz

Popis:
Je nás sedm a hrajeme a zpíváme v nástorojovém obsazení, které je tradiční pro moravské cimbálky a nám se jeví jako vyvážené - dvoje melodické housle, klarinet, cimbál, kontrabas, houslový a violový kontr.

Adresa:
Čejkovská 996
Velké Bílovice
69102
 

H
cimbálová muzika

Haladryja


Rožnov p. Radh
tel. 721609109
paculova@chemi.muni.cz
www.haladryja.php5.cz

Popis:
Cimbálová muzika zatím bez cimbálu, hrajeme spolu asi od r. 2004, složení Hana Indruchová - prim, Josef Toman - kontry, Hana Paculová - basacimbálová muzika

Harafica


Uherské Hradiště
cm@harafica.eu
harafica.eu

Popis:
Harafica je cimbálová muzika působící v okolí Uherského Hradiště, jejíž repertoár vychází z lidové muziky Moravského Slovácka a některých folklórních regionů slovenských.Zahraje Vám na oslavách (narozeninách, svatbách…), vernisážích, firemních večírcích, posezeních ve vinném sklépku, rautech apod. Každoročně se také účastní Strážnického festivalu, jiných festivalů a neformálních folklorních setkání nejen cimbálových muzik.


 cimbálová muzika

HCM Martina Hrbáče


Veselí nad Moravou
hcmmh@seznam.cz
hcmmh.wz.cz

Popis:
Horňácká cimbálová muzika vznikla v roce 1966 při tehdejším závodě Jihomoravské trubkárny a tažírny ve Veselí nad Moravou. Ve fabrice tehdy skončila cimbálová muzika, kterou vedl primáš Jožka Kubík, který zde nalezl spolu s dalšími rómskými muzikanty zaměstnání. V současné době se muzika ustálila na obsazení Martin Hrbáč - prim, Miroslav Kolacia - terc, Josef Kútný - kontry, Martin Slovák - kontrabas, Petr Pavlinec - cimbál. Často hostuje nebo zaskakuje Martin Kománek.cimbálová muzika

Hradecká cimbálová muzika


Hradec Králové
pavel.matatko@email.cz
www.muzikahradisko.cz

Popis:
V dnešní době máme v muzice 8 nadšených mladých členů. Rádi si s námi zahrají a zazpívají naši "učitelé", kteří mají s folklórem dlouholeté zkušenosti. V repertoáru máme písničky z Čech, Moravy, Slovenska, Maďarska, Rumunska i pár cikánských melodií, ale občas si rádi zahrajeme písničky jiných žánrů.cimbálová muzika

Hradisko


Ždánice
zdenek.jozsa@seznam.cz
www.muzikahradisko.cz

Popis:
Cimbálová muzika Hradisko hraje v nynější sestavě od září roku 2000. Prim Zdeněk Józsa st., terc Miroslav Procházka, 3. housle Zdeněk Józsa ml., violový kontr Vladimír Józsa, basa Petr Švaňhal, cimbál Lenka Valentová.Muzika již nahrála společně s "Mužským sborem ze Ždánic" a ženským sborem "Ženičky" cd "Hory ždánské" a cd s vánočními koledami "Děťátko se narodilo"cimbálová muzika

Hudci z Kyjova


Kyjov
hudci@hudci.cz
www.hudci.cz

Popis:
CM HUDCI Z KYJOVA jsme založili koncem léta r. 1994. Všichni muzikanti byli již zkušenými hráči jiných cimbálových muzik, proto naše startovní čára byla posunuta mezi zkušenější muziky. Dokladem toho je první CD s názvem "PUTOVALI HUDCI", které muzika nahrála již v roce 1996.hudecká muzika

Hudecká muzika Kuřátka


Bánov
www.kuratko.unas.cz


cimbálová muzika

HUSAŘI Stanislava Reichmanna


Stará Břeclav
tel. +420 724 120 723
stan.rei@atlas.cz
husari.wz.cz

Popis:
Podlužácká cimbálová muzika, jejímž primášem je Stanislav Pavka, spolu účinkuje od roku 1990 na různých kulturních a společenských akcích. Působila od svého založení dlouhou dobu v zahraničí. V poslední době je jako doprovodná muzika trvalou součástí přehlídek mužáckých a ženských sborů na celém Podluží.

Adresa:
Stanislav Reichmann
Skopalíkova 33, 690 03 Břeclav


 cimbálová muzika

Husličky


Strání
huslicky@email.cz
www.huslicky.estranky.cz

Popis:
Cimbálová muzika Husličky ze Strání je mládežnickým seskupením muzikantů. Existuje starší (a zkušenější) a mladší (začínající) muzika

Adresa:
Strání, ČR

J
cimbálová muzika

Jaloveček


Hovězí
www.cmjn.wz.cz

Popis:
Cimbálová muzika Jaloveček vznikla v roce 2000 a téměř ve stejném složení stále hrajeme. Vystupujeme na různých folklorních slavnostech např. ve Frenštátě pod Radhoštěm, v Přerově, na oslavách pětisetletého výročí založení obcí Hovězí, Seninky, atd.cimbálová muzika

Jánoš


Rožnov pod Radhoštěm
janos@cimbalova-muzika.eu
cimbalova-muzika.eu

Popis:
Cimbálová muzika Jánoš – zahrajeme Vám folklórní písně k tanci i poslechu. Cimbál, housle, kontrabas, viola a klarinet zaručí tu správnou muziku. Cimbálová muzika Jánoš z Rožnova pod Radhoštěm vznikla v roce 2003. Od roku 2008 v cimbálové muzice účinkují amatérští i profesionální hudebníci Cimbálovka spolupracuje se souborem Lipta z Liptálu.cimbálová muzika

Jasénka


Vsetín
www.jasenka.org/cz

Popis:
Cimbálová muzika Jasénka se kromě spolupráce s taneční skupinou souboru věnuje také samostatným představením a koncertům, účastní se soutěží na domácích i zahraničních festivalech. Absolvuje každoročně také desítky besed u cimbálu, vyhrává na valašských bálech, plesech, svatbách.cimbálová muzika

Javor


Kyjov
vladimirdivacky@centrum.cz
www.sweb.cz/cmjavor

Popis:
Cimbálová muzika Javor má domov v královském městě Kyjově, přímo v srdci Slováckého Dolňácka. Jádro našeho repertoáru tvoří písně právě z této oblasti. Hrajeme ovšem i písně a skladby z mnoha jiných oblastí (Horňácka, Podluží, Moravsko-Slovenského pomezí, Slovenska, Čech i zahraničí) a příležitostně rádi zabrousíme i do hudebních žánrů, které na první poslech nemají s cimbálovou muzikou mnoho společného.cimbálová muzika

Javorník


Brno
klima.jiri@seznam.com
javornikbrno.ic.cz

Popis:
Muzika úspěšně zajišťuje koncertní programy ve většině zemí Evropy.Nadací Fridricha von Schillera oceněna Evropskou cenou za lidové umění.cimbálová muzika

Ječmínek


Rájec - Jestřebí
boudny@volny.cz
www.cimbalovkajecminek.cz

Popis:
Počátky skupiny sahají do roku 2000. Tehdy vzniklo zájmové uskupení několika muzikantů, které procházelo složitým vývojem směřujícím k výsledné profilaci nynějšího Ječmínku. Pod tímto názvem vystupuje skupina od počátku roku 2002.

K
cimbálová muzika

Kaličan


Břeclav
tel. +420 720 175 989

Popis:
vedoucí: Jan Kalicki

Adresa:
Riegrova 36
690 02 Břeclavcimbálová muzika

Kapric


Kyjov
info@kapric.cz
www.kapric.cz

Popis:
CM Kapric vás zve na své webové stránky, kde se dozvíte víc o naší kapele.cimbálová muzika

Kašava


Zlín
tel. + 420 603 200 619
www.cimbalova-muzika.cz

Popis:
www.cimbalova-muzika.cz

Adresa:
Petr Král
Sdružení přátel lidové kultury KAŠAVA
Štefánikova 91
760 01 ZLÍNcimbálová muzika

Katrán


Velké Bílovice
tel. 776800980
pavel.moravcik@seznam.cz

Popis:
CIMBÁLOVÁ MUZIKA KATRÁN Cimbálová muzika KATRÁN vznikla ve Velkých Bílovicích (okres Břeclav), a regionálně patří do oblasti Hanáckého Slovácka. Byla založena v roce 1974 jako dětská cimbálová muzika. Později doprovázela místní slovácký krúžek. Spolu s ním se účastnila mnoha folklórních festivalů doma i v zahraničí. Nyní hraje pouze samostatně a to v tomto složení: prim Jiří Zachovalý cimbál Lubomír Sicha viola Pavel Moravčík kontrabas Miroslav Strýček. Vzhledem k malému obsazení hraje především na akcích spojených s posezením při víně a společenských večírcích. A název KATRÁN? Je odvozen od rostliny katrán tatarský (Crambe tatarica), takzvaného "stepního běžce", která roste v oblasti Velkých Bílovic.

Adresa:
ing.Pavel Moravčik
Růžová 106
Velké Bílovice 69102
 cimbálová muzika

Klaret


Mikulov
tel. 602 395 192
vrbka.mikulov@seznam.cz
klaret.folklornet.com

Popis:
Muzika byla založena v roce 2000 hudebníky s dlouholetou praxí v renomovaných souborech Moravského Slovácka a za několik let své existence uskutečnila mnoho vystoupení v tuzemsku i v zahraničí. Díky pěveckým kvalitám, tradičnímu nástrojovému obsazení a individuálním schopnostem svých muzikantů se soubor může zabývat jak tradičním folklorním repertoárem Moravy či Slovenska, tak i interpretací světových evergreenů nebo slavných operních, operetních i filmových melodií ve vlastních aranžmá.

Adresa:
Jiří Vrbka (umělecký vedoucí)
1. května 122
692 01 Mikulov
tel.: 602 395 192cimbálová muzika

Klobučan


Valašské Klobouky
tel. 603 531 592
ns_klobucan@seznam.cz
www.klobucan.cz

Popis:
Tato cimbálová muzika se zaměřuje především na zpracování písní Valašskoklobucka. Do svého repertoáru však zařazuje také písně z jiných částí Valašska, Slovácka a blízkého Slovenska. S tanečním souborem Klobučan se zúčastňuje všech vystoupení u nás i v zahraničí.

Adresa:
Ing.Ladislav Tarabus (Vedoucí CM Klobučan)
Záhumení 517
766 01 Valašské Kloboukycimbálová muzika

Kmíni


Hodonín
tel. +420 775 662 298
miroslav.havlik@seznam.cz
www.cmkmini.wz.cz

Popis:
CM Kmíni vznikla v červnu roku 2009 pod záštitou Domu kultury Hodonín jako doprovodná muzika folklórních souborů Dubina, Duběnka a Poupat. Zakládajícími členy byli Vojta Hodes - prim, Jura Loveček - violový kontr, Mira Havlík - basa

Adresa:
Dům kultury Hodonín,
příspěvková organizace
Horní Valy 3747/ 6
695 01 Hodonínľudová cimbálová hudba

Kollárovci


Nová Ľubovňa
tel. +421905 397 422
info@kollarovci.sk
www.kollarovci.sk

Popis:
epertoár tejto ľudovej hudby je rozsiahly a rozmanitý. Tvorí ho množstvo ľudových piesní a tancov z celého Slovenska, no najviac sa zameriava na Východnú oblasť Slovenska: goralské, rusínske, spišské, cigánske, šarišské a zemplínske piesne. Z toho bohatého výberu piesní v prevedení ľudovej hudby Kollárovci, vzniká originálna atmosféra zafarbená autentickým štýlom, ktorý sa u týchto mladých muzikantov ešte stále vyvíja a obohacuje.

Adresa:
Štefan Kollár, Kolačkov 127,
065 11 Nová Ľubovňa,Slovenskocimbálová muzika

Koral


Olomouc
tel. 603244175
muzikakoral@centrum.cz
www.muzikakoral.wz.cz

Popis:
Původní dívčí cimbálová muzika se v roce 2004 rozrostla o mužský rytmický i melodický element, který hezky doplňuje temperamentní dívčí zpěvy. V repertoáru brousí po regionech Moravy i Slovenska a hraje k tanci i poslechu.cimbálová muzika

Kordulka


Vsetín
tel. +420 737 959 911
cmkordulka@email.cz
www.cmkordulka.cz

Popis:
CM Kordulka má ve svém repertoáru nejen písně z Valašska, ale i z Jižní Moravy, Slovenska či různé filmové a populární melodie. Během svého působení od roku 2003 spolupracovala se soubory Radhošť z Rožnova p. R., Ovčáci a Fortáši z Hovězí, Lipta Liptál a Iskérka Brno. Máme za sebou také spolupráci s pěveckými sbory Masarykova gymnázia Vsetín, která vyvrcholila natočením vánočního CD Hej, hej koleda v roce 2006.cimbálová muzika

Kotár


Rožnov pod Radhoštěm
muzika@kotar.cz
www.kotar.cz

Popis:
Cimbálová muzika Kotár vznikla 23. Dubna 1999 v Rožnově pod Radhoštěm. Kromě klasického nástrojového obsazení používá kapela k interpretaci některých písní také jednodušší formy původních nástrojů, a to dlabané housle, bezový klarinet, různé druhy píšťal, malý cimbál apod.cimbálová muzika

Kovalíček


Ostrava
tofel.zdenek@quick.cz
www.kovalicek.cz/index.html

Popis:
Umělecký vedoucí, učitel, úpravy: Zdeněk Tofel Prim: Štěpán Bernady, Amálie Lasáková Terc: Natálie Ludvíková, Magda Bernadyová Kontry: Jan Foltýn, Jan Spisar Kontrabas: Tomáš Guba Cimbál: Ondřej Tofel První krůčky k založení dětské lidové muziky byly učiněny v březnu roku 1999 na ZUŠ Eduarda Marhuly v Ostravě - Mariánských Horách. První sestava vznikla jak se říká “na zelené louce” - z mála žáků jsme vytvořili základ hudecké muzičky. Začínali jsme od jednoduchých partů, až po dnešní náročnější notové úpravy, kde využíváme vedle tradičních hudebních nástrojů (housle, viola, cimbál, zobcová flétna, violoncello, kontrabas) i hoboj nebo rustikální flétnu a grumle. Všichni muzikanti také zpívají. V r. 2001 vzniká z hudecké cimbálová muzika. Její repertoár vychází ze severního Valašska, Lašska, lašsko–valašského a moravsko–slovenského pomezí, odkud čerpá písně umělecký vedoucí Zdeněk Tofel. Děti si rády s chutí zahrají a zazpívají i písně ze Slovenska, Čech a dalších oblastí Moravy a Slezska. Osvojují si základy hudecké hry podle sluchu s jednoduchou harmonizací, s tvorbou druhého hlasu, cifer i basové linky. CM Kovalíček vystupuje 1-3 x za měsíc nejenom na školních a veřejných koncertech, ale i na folklorních festivalech, ve vánočním období pak s koledami. Stále častěji vyjíždí reprezentovat školu, město, ale i Českou republiku na prestižní akce do zahraničí. S muzikou vystupují jako hosté zpěvačka a tanečnice Alice Svobodová (Valašský vojvoda - Kozlovice) a hráč na klarinet a flétnu Svatopluk Hlisnikovský (Hurčánek – Palkovice). CM Kovalíček příležitostně vystupuje společně i s mladými tanečníky souboru Valašský vojvoda.

Adresa:
ZUŠ Ostrava,
Sokolská třída 15cimbálová muzika

Kunovjan


Uherské Hradiště
cmkunovjan@seznam.cz
vmach.hitech.cz

Popis:
Cimbálová muzika Kunovjan vznikla v Kunovicích, dřívější části Uherského Hradiště, jako pokračovatel cimbálové muziky Slováckého krúžku Kunovice. V 80.létech 20.století se muzika společně s tanečním souborem přestěhovala z Kunovic do Uherském Hradiště, kde působí dodnes.

L
cimbálová muzika

Lália


Velké Bílovice
martin.kech@seznam.cz
www.lalia.cz

Popis:
V dnešním složení působí cimbálová muzika Lália od roku 2000. Její historie však sahá až do roku 1986. Prvním primášem byl nezapomenutelný Stanislav Polách, z jehož popudu vznikl také název Lália.ľudová hudba

LH Alexandra Daška


Banská Bystrica
dasko@gypsymusic.sk
www.gypsymusic.sk

Popis:
Cimbalová hudba Alexandra Daška z Banskej Bystrice vznikla v roku 1992. Doteraz má za sebou mnoho vystúpení doma i v zahraničí. Vo svojom repertoári má skladby všetkých žánrov, od opier, operiet, swingov, cez evergreeny, koncertné kusy, country, pop music, až po ľudovú hudbu všetkých európskych národov.ľudová hudba

LH bratrov Mažgútovcov


Žilina
rievaj/maz ...

Popis:
Sme partia chalanov, ktorých hudba vychádza z tradičného terchovského folklóru. Vznikli sme v novembri 1996 v spolupráci s Obecným úradom Belá, ktorý prišiel s návrhom obnoviť takmer zabudnutú belskú muziku.Zaoberáme sa skúmaním starých zvykov, oživovaním tradícií a objavovaním muzikantských osobností.ľudová hudba

LH Čárnica


Košice
hudbacarnica.wz.cz

Popis:
Sme partia mladých ambicióznych muzikantov, ktorí majú radosť zo spoločného hrania a z toho, že možeme svojou hrou a spevom šíriť dobrú náladu a pohodu medzi ľudmi. Vo svojom repertoári máme skladby rozneho žánru od ľudoviek až po vážné tóny klasiky.ľudová hudba

LH Furmani


Spišské Vlachy
tel. 0905/158798
furmani@furmani.sk
www.furmani.sk

Popis:
Vznikli sme na jar v roku 1991. Spočiatku sme sa zohrávali len v trojici - husle , kontra a basa. Až o rok neskor sme začali hrávať s heligónkou. Neskor sa súčasťou kapely stali ďalší hráči - dvaja huslisti a ďalší heligonkár. Sme vlastne združenie osob ktorých "baví " hra na ľudový nástroj. Počas uplynulého desaťročia sme sa stali vyhľadávanou kapelou pre účinkovanie na roznych podujatiach. Hráme predovšetkým piesne z nášho regiónu ale aj iných slovenských regiónov , viac však z regiónov východného Slovenska. S obľubou hráme rusínske piesne.ľudová hudba

LH Jarabina


Bratislava
tel. 0903 243 772
info@jarabina.sk
www.jarabina.sk

Popis:
Ľudová hudba "JARABINA" vznikla v roku 1997. Od roku 1998 posobí ako samostatná nezisková organizácia so sídlom Bratislave. Od jej osamostatnenia sa v nej vystriedalo niekoľko členov. Dnes má ĽH Jarabina sedem členov. Stretáva sa pravidelne v pohybovo tanečnom centre v Bratislave vo Vrakuni a dvakrát za týždeň usilovne nacvičuje repertoár z celého Slovenska. Večšinu doterajších vystúpení realizovala v spolupráci s detskými folklórnymi súbormi. V súčasnej dobe doprevádza folklórny súbor "Dopravár" z Bratislavy. Ťažiskový región ľudovej hudby, ktorého zastúpenie má najčastejšie vo svojich vystúpeniach, je región Myjavy a Záhoria.

Adresa:
Andrej Višacký
Krásnohorská 5
Bratislava 57
851 07ľudová hudba

LH Kopaničiarik


Myjava
www.kopaniciarik_lh.szm.sk
pipistik@centrum.cz

Popis:
V roku 1978 bola, pod vedením Miroslava Rajta, založená detská cimbalová hudba. Pán Rajt ju viedol do roku 1982, kedy ju prevzal Milan Mikláš. Pred jej založením doprevádzal súbor Kopaničiarik harmonikár Miloš Noška, Štefan Jeriga a hudba FS Kopaničiar. Súčasná história, pod vedením Milana Mikláša, je vlastne súčasnosť. Súčasným primášom je Peter Valúch, pred ním to bola Miška Jakubcová a mnoho ďalších, ktorí dnes posobia alebo posobili v LH FS Kopaničiar.ľudová hudba

LH Mlynári


Trenčín
tel. (+421) 905 359289
planka@pardon.sk
www.geocities.com/mlynari

Popis:
Ľudová hudba Mlynári vznikla približne v roku 1985, presne si to už nikto z členov nepametá. Rovnako existuje aj viac verzií o tom, ako vznikol jej nevšedný názov.Hudba má tradičné zloženie, ktoré bolo typické pre slovenské prostredie v období, keď zábavu na dedinách nesprostredkovali masovokomunikačné médiá a populárne elektrofonizované zoskupenia zabávačov, a to: 2-3 husle, viola, kontrabas. Nie zanedbateľnou devízou hudby je spevácky potenciál členov, ako aj znalosť hry na iných ako sláčikových nástrojoch napr.: gajdy, fujara, píšťalka, heligónka ktoré tiež patria do slovenského ľudového instrumentára.ľudová hudba

LH Pláňava


Skalica SK
tel. 0907508499
numira@zoznam.sk
www.planava.wz.cz

Popis:
Ľudová hudba, ktorá funguje od roku 2004. Primášom je Ján Dobiš a umelecký vedúci je Miroslav Buzrla. Súbor doprevádza DFS Skaličánek. Názov Pláňava si dali po už zaniknutom súbore, ktorý kedysi f Skalici fungoval, ale asi pred 30-timi rokmi zanikol. Pomerne mladé zloženie členov produkuje hudbu na rozumnej úrovni.

Adresa:
SkalicaVajcovska muzicka

LH spod Ladonhory z Vadicova


Vadicov
tel. +421414229244
lhsl@post.sk

Popis:
LH spod Ladonhory vznikla v r.1997.Primas:Marian Urbanik Druhe husle:Peter Vnuk Kontra-viola:Jan Vnuk Basicka:Julius Vnuk Hrame folklor zo vsetkych regionov Slovenska a snazime sa zabavit a postarat sa o dobru naladu posluchacom od 0-100 rokov.

Adresa:
Urbanik Marian Horny Vadicov 482 02345cimbálová muzika

Linda


Zlín, Otrokovice, Napajedla
tel. 602514524
robertnemecek@volny.cz
cmlinda.info

Popis:
Cimbálová muzika Linda působí na zlínsku a uherskohradišťsku. Hrává na svatbách, narozeninách, oslavách, hodech, fašankách, plesech a bálech a všude šíří krásu folklóru Slovácka, Luhačovského Zálesí, Kopanic, Horňácka a dalších oblastí.cimbálová muzika

Lintava


Kunovice
tel. 777049586
cm@lintava.cz
www.lintava.cz

Popis:
Cimbálová muzika Lintava Vám zahraje na oslavách (narozeninách, svatbách…), vernisážích, firemních večírcích, posezeních ve vinném sklépku, rautech apod. Každročně se účastní MFF Kunovské Léto i jiných festivalů. Cimbálová muzika se už podívala i do zahraniči a to na Slovensko a do Lotyšska.cimbálová muzika

Lipina


Nivnice
tel. 607 213 152
pavelskyba@quick.cz
www.lipina.org

Popis:
Cimbálová muzika Lipina působí v malebném městečku Nivnice, odkud pochází většina muzikantů. Kořeny CM Lipina sahají do roku 1961, kdy ji založili tři bratři Kapsovi. Základ repertoáru muziky tvoří sebrané písně z Nivnice a okolí. Dále mapujeme lidovou píseň z celé Moravy, Čech a Slovenska. Nástrojové obsazení je typickým příkladem sestavy našeho regionu. V minulosti byly součástí muziky i dudy, kterým se u nás říká gajdy. CM Lipina má za téměř padesátiletou historii nepřeberné množství vystoupení ať už u nás nebo v zahraničí. Byl několikrát účastníkem MFF Strážnice (naposled v roce 2004) a Kopaničářských slavností. Spolupracovala s BROLNem, CM STRÝCI a spoustou jiných. Slyšet nás můžete na akcích v moravských vinných sklepech, na svatbách, oslavách, vernisážích, klubových akcích, přehlídkách, atd.

Adresa:
Skyba Pavel
Dr. Kachníka 60
687 51 Nivnicecimbálová muzika

Lipka


Ostrava
tel. 777250790
c.m.lipka@seznam.cz
cmlipka.webnode.cz/

Popis:
Cimbálová muzika Lipka vznikla v roce 1983 v Ostravě?Porubě. Usiluje o hudební projev blízký tradičnímu pojetí lidové hudby. Za dobu své existence se v Lipce vystřídaly desítky muzikantů, z nichž mnozí studovali na Vysoké škole báňské v Ostravě. Patří mezi ně i jeden ze současných primášů, Horňák z Hrubé Vrbky, Vít Prášek. Primášem Lipky je také Miroslav Hlosta. Dalšími muzikanty Lipky jsou: violoví kontráši Jiří Šmíd, Jiří Dvořáček a Jaroslav Raška, basista Radovan Molin, klarinetista Jiří Tabášek, houslisté Petr Frič a Alexej Kolcun. Dlouholetým zpěvákem Lipky je rodilý Broďan Luboš Daněk. S Lipkou spolupracují také mladé talentované zpěvačky Barbora Čechová a Katka Blahutková. Lipka pořádá každý rok pravidelné folklórní akce – fašanek (spojený s pochováváním basy) a vinobraní.

Adresa:
Cimbálová muzika Lipka
Dalibor Žalud
Dolní 66
700 30 Ostrava - Zábřeh
Česká republika (CZ)
tel: (+420) 777 250 790
e-mail: c.m.lipka@seznam.cz
www: http://cmlipka.webnode.cz/
 cimbálová muzika

Lučina

Brno
Ľ


M
česká muzika

Malá česká muzika Jiřího Pospíšila


Praha 10
tel. +420 606 657 504
cpreclik@volny.cz
www.mcmjp.unas.cz/

Popis:
Malá česká muzika Jiřího Pospíšila z Prahy interpretuje folklór zejména z oblastí jižních Čech. Čerpá však také z bohatství národopisného materiálu ostatních regionů naší republiky. O tom svědčí například nahrávky východočeské, osobité úpravy písniček západočeských, středočeských, ale také písní z Moravy, ba i ze Slovenska. 

Adresa:
Karel Weber (manažer souboru)
Novostrašnická 72
100 00 Praha 10Popis:
Cimbálová muzika má za sebou dvě samostatné audiokazety s hodinovým záznamem, několik rozhlasových nahrávek. Sólová zpěvačka Jitka Měchurová se zúčastnila několika veřejných nahrávek s BROLN. Vedoucí Pavel Petržela vydal samostatný zpěvník vlastních lidových písní a několikrát publikoval v odborných časopisech.

Adresa:
ňadová 1372
696 42 Vracovdudácká muzika

Mladá dudácká muzika


Strakonice
tel. 728 884 030
patrikredina@email.cz
www.mladamuzika.estranky.cz

Popis:
Mladá dudácká muzika existuje od roku 2006. Zpracovává folklór jižních a jihozápadních Čech, především z oblasti Prácheňska a vystupuje v prácheňských krojích. Nyní tato muzika hraje v tradičním složení velké dudácké muziky - tj. Dva klarinety, dvoje dudy, troje housle a kontrabas.

Adresa:
Mladá dudácká muzika,
Patrik Ředina
Sokolovská 983,
Strakonice I,
386 01
Česká republikacimbálová muzika

Morava


Čejkovice
tel. +420 606 765 019
www.moravacimbalka.cz

Popis:
Vznikla v roce 1988 v Čejkovicích na Hodonínsku, kde má dodnes své působiště. Od roku 1996 neprošla personálními změnami, čímž vznikla pevná pouta nejen mezi jejími členy, ale i nespočtem přátel, pro které dlouhá i kratší léta hrává po celé vlasti i v zahraničí. Její repertoár se neskládá pouze z moravských lidových písní, ale vybírá si skladby i z Čech a Slovenska, popřípadě zahraničí - jsou-li přítomni cizí státní příslušníci. Morava vás výborně naladí a pobaví, ať už jste na plese, svatbě, oslavě, či firemní nebo jiné akci.

Adresa:
Čejkovice 524, 696 15cimbálová muzika

Moravia


Strážnice
cimbalom@seznam.cz
www.moravia.wz.cz

Popis:
Dovolte, abychom Vám představili cimbálovou muziku MORAVIA. Jak jinak se může jmenovat muzika, která sdružuje muzikanty ze Strážnice, Veselí nad Moravou, Moravského Písku, Vracova a Kyjova. Hrajeme v klasickém obsazení - cimbál, housle, klarinet, viola a kontrabas.ľudová hudba

Muzička


Bratislava
tel. +421 905 21 36 38
muzicka@limba.sk
muzicka.limba.skmuzicka.limba.sk

Popis:
Žijeme a posobíme v Bratislave, i keď nie všetci sme bratislavskí rodáci. Snažíme sa o interpretáciu ľudovej hudby a spevu z roznych regiónov Slovenska v podobe čo najbližšej povodnej predlohe. Od nášho začiatku sme sa učili hrať podľa nahrávok starých muzikantov. Lákajú nás najme tvrdšie a archaickejšie hudobné štýly slovenského folklóru.

Adresa:
Michalská 3
811 01 Bratislavalidová muzika

Muzika Haná


Olomouc
tel. 585 222 719, 605 174 870
zurek@muzikahana.cz
www.muzikahana.cz

Popis:
Muzika Haná je amatérským sdružením muzikantů a zpěváků z Olomouce a okolí.Na základě studia dostupných materiálů a spoluprací s hudebními historiky a odborníky v oblasti lidové hudby na Moravě, se muzikanti spolu se zpěváky snaží interpretovat písně a tance z Hané v té podobě, jak je hrály staré "oštrejchované" muziky.

Adresa:
o. s. Folklorum (Muzika Haná)
Dolní nám. 6
772 00 Olomouccimbálová muzika

Muzika Petra Valy - Kosár


Morava
tel. +420 739 378 893
mpv.kosar@email.cz
muzikapetravaly.webnode.cz

Popis:
Vznik tohoto muzikantského uskupení se datuje do slunného léta roku 2009 při příležitosti hostování na znojemském hudebním festivalu. Pro více informací navštivte naše webové stránkycimbalová kapela

Myjavské Husle


Myjava
pipistik@centrum.cz
www.myjavskehusle.ic.cz

Popis:
Myjavské husle je mladá cimbalová kapela. Repertoár je postavený na piesňach kopaničiarskeho regiónu, obohateného o cigańske piesne a tance,piesne z východného Slovenska, Maďarska či Rumunska za úpravy J.Baláža, J.Michalca a Š.Bunčiaka. Nemôžu takisto chýbať ani valčíky,polky a tangá, bez .Ľudová hudba je pod vedením skúseného muzikanta J.Baláža a "študovaného" huslistu M.Vašeka.

N
cimbálová muzika

Notečka


Charvátská Nová Ves (Břeclav)
tel. 602/536 778
cmnotecka@bvx.cz
www.cmnotecka.bvx.cz

Popis:
Cimbálová muzika Notečka vznikla koncem roku 2006. Skládá se z 13-ti členů. Muzika hraje k nejrůznějším příležitostem jako jsou ochutnávky vín, plesy, prezentace města Břeclavi, regionu i soukromých firem,veřejná vystoupení. Za naše krátké trvání jsme se zúčastnily i zahraničních vystoupení v Itálii a Polsku. Zúčastnili jsme se soutěží na Svatováclavských slavnostech v Břeclavi, kde jsem dostali ocenění "nejlepší cimbálová muzika", umístili jsme se i v tanci, sólových zpěvech a duetech. Radim Kočár obsadil 3.místo v celostátní soutěži dětských zpěváků.

O
cimbálová muzika

Ohnica


Uherské Hradiště
tel. 723777876
ohnica@centrum.cz
www.ohnica.eu

Popis:
Na jaře roku 2006 byl požádán Pavel Šupka (houslista CM Kunovjan) o založení cimbálové muziky, která by doprovodila FS Handrlák na několika vystoupeních. Během velmi krátké doby dal dohromady muziku, ve které našli své místo mladí členové jiných cimbálových muzik – CM SPŠ, CM GUH, CM ZUŠ Uh.Ostroh, ale i jiní, kteří doposud neměli tu možnost zahrát si v cimbálové muzice a chtěli to zkusit. Ve velmi krátkém termínu si muzika připravila repertoár a vydala se na svůj první zájezd se souborem. Kvůli své velké vytíženosti Pavel Šupka předal po roce žezlo vedení cm do rukou cimbalisty Jan Káčera. S FS Handrlák muzika spolupracovala do konce roku 2008, kdy se osamostatnila a vrhla se na vlastní dráhu. Hlavní náplní dalšího působení bylo a je zvládnout široký repertoár. Muzika se zaměřuje převážně na interpretaci písňového a tanečního repertoáru hradišťského Dolňácka, dále celého Slovácka a nebrání se i jiným regionům a žánrům. Vzorem pro ně jsou generace starších muzikantů a cimbálových muziky jako jsou Hradišťan, CM Jaroslava Čecha, … a v neposlední řadě BROLN.

Adresa:
CIMBÁLOVÁ MUZIKA OHNICA
náměstí Míru 430
686 01 Uherské Hradiště
E-mail: ohnica@centrum.cz

Jurásek Michal - primáš
Tel: 777970100
E-mail: jurasek21@seznam.cz

Káčer Jan – umělecký vedoucí
Tel: 723777876
E-mail: JanLevKacer@seznam.cz
 cimbálová muzika, orchestr lidových nástrojů

OLiNa


Hodonín
tel. +420 608 072 248
olina@folklornet.com
olina.folklornet.com

Popis:
Cimbálová muzika OLiNa vznikla v roce 2002 ze zkušených muzikantů, působících jak v oblasti folkloru, tak vážné hudby.
Název OLiNa vychází ze zkratky "orchestr lidových nástrojů", neboť při koncertních vystoupeních nepoužíváme pouze klasické obsazení cimbálové muziky, ale snažíme se využívat i jiných hudebních nástrojů, jakými jsou např. violoncello, akordeon, kytara nebo vozembouch.
Doprovázíme rovněž NS Dubina, který působí při Domu kultury v Hodoníně.

Adresa:
Viktor Procházka
Očovská 16
69501 Hodonínľudová hudba

Olšiakovci


Banská Bystrica
tel. +421/905 755 371
minoolsiak@orangemail.sk
www.aku.sk/olsiakovci/

Popis:
Olšiakovci vznikli v roku 1996 na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Vedúcim tohto telesa je Mgr. Art Milan Olšiak ml. , ktorý aranžuje skladby. Teleso účinkuje na roznych koncertoch, podujatiach, rodinných oslavách, výročiach firiem, hudobných festivaloch, produkciách v kúpeľoch, koncertných turné...Vsúčastnosti sa OLŠIAK’S BAND venuje najviac svojmu koncertnému repertoáru, ktorý je zostavený z klenotov svetovej hudobnej tvorby roznych žánrov.

P
cimbálová muzika

Píšťalenka


Valašské Klobouky
tel. 731773407
pistalenka@seznam.cz
www.cmpistalenka.estranky.cz

Popis:
Jsme mladá cimbálová muzika z Valašských Klobouk. Vznikli jsme v květnu roku 2005. Věk muziky je v průměru kolem 16 let. Repertoár muziky je zaměřen hlavně na Valašsko, Slovácko a SLovensko. Pokud toho o nás chcete vědět více tak si zajděte na naše webové stránky.

Adresa:
Dům dětí a mládeže. Valašské Kloboukycimbálová muzika

Podluží


Břeclav
tel. +420777335582
petr1kostka@seznam.cz
www.cmpodluzi.wz.cz

Popis:
Tato muzika je pro nás závislostí na celý život s občasnými abstinenčními příznaky.Co víc dodat? Šak to znáte všeci,co tu ste.cimbálová muzika

Polajka


Valašské Meziříčí
tel. +420 608 808 930
polajka@centrum.cz
www.polajka.cz

Popis:
Nejlepší zvuk, nejpříjemnější tón, nejveselejší zábava s Cimbálovou muzikou Polajka z Valašska. Stačí jednou slyšet a neodoláte .....

Adresa:
Cimbálová muzika Polajka
Petr Baklík
Hálková 660
757 01 Valašské Meziříčí
Czech Republiccimbálová muzika

Prespoľan


Brno
tel. 603167053, 777134616
prespolan@prespolan.com
www.prespolan.com

Popis:
Pavel, Mira , Laďa, Radek, Tonda a teď už aj Evča

 cimbálová muzika

Primáš


Boleradice
www.cmprimas.cz

Popis:
Cimbálová muzika byla založena již v roce 1997. Postupně se obsazení cimbálky měnilo a v současnosti je složena z osmi muzikantů. Náš repertoár vychází nejen z hudebních tradic rodného Hanáckého Slovácka, ale celé Moravy, Slovenska a Maďarska.cimbálová muzika

Primáš


Přerov
tel. +420602783658
primas@cm-primas.com
www.cm-primas.com

Popis:
Cimbálová muzika Primáš vznikla v roce 1991 v Přerově, kde má také své působiště. Snažíme reprezentovat moravský i slovenský folklór v celé své bohatosti a šíři. Nejsme folklórně vyhraněnou muzikou a nezastupujeme pouze jeden region. Máme rádi lidové tradice, vše co k tomu patří, a o radost z jejich objevování se chceme podělit s našimi posluchači. Rádi zpíváme lidové písničky z různých oblastí (přes Valašsko, Horňácko, moravské Slovácko až po daleký slovenský východ), hrajeme to, co se nám libí (jak hudebně, tak i folklórně), a hlavně se snažíme hrát lidem i sobě pro radost.

Adresa:
CM Primáš,
Jaromír Odstrčil
Přerov, U Žebračky 18, 750 02cimbálová muzika

Primášův kolík


Brno
tel. 606529397
volakbass@seznam.cz

Popis:
Muzikanti z cimbálové muziky Primášův kolík spolu hrají od roku 2004. Sešli jsme se v muzice DFS Jánošíček a začali jsme spolu hrávat i na nesouborových akcích.Zjistili jsme , že nám to spolu docela jde a tak jsme si pořídili vlastní cimbál a rozhodli se to rozjet naplno. Bohužel nás zastihla nepříjemná událost, totiž zánět šlach našeho primáše. Naštěstí se však z toho dostal a tak po zhruba dvouměsíční pauze opět hrajeme. V repertoáru máme písničky z Moravy a Slovenska, cigánské, méně známe i odrhovačky. Hrajeme na plesích, firemních akcích, ve vinných sklepích, skrátka kde se dá a budeme moc rádi, když se na nás přijdete podívat. Cimbálová muzika Primášův kolík vám hraje v obsazení: Jiří Kokeš-primáš(a jeho kolík), Zdenka Plachá-cimbál, Vlasťoch "opičák" Jeřábek-kontry a Josef Volák-kontrabas. A nezapomenutelní členové cimbál Ruda a kontrabas René!

Adresa:
Brno

R
cimbálová muzika

Radošov


Veselí nad Moravou
radosov@centrum.cz
www.radosov.cz

Popis:
Muzika pocházející z Veselí nad Moravou byla založena roku 1970. V nynějším složení se muzika představuje od roku 2002, pod vedením primáše Radima Havlíčka. Radim Havlíček - 1. housle, Petr Světlík - cimbál, Roman Plaširyba - kontrabas, Čeněk ňíha - viola, Vítězslav Klabačka - 2. housle, Tomáš Trtek klarinet, flétny, tarogáto. Muzika se Vám může představit při akcích jako je např. samostatné koncerty muziky, společná vystoupení se souborem lidových písní a tanců Radošov, účinkování na festivalech a přehlídkách, produkci na plesech, besedách u cimbálu.

Adresa:
Veselí nad Moravoucimbálová muzika

Réva


Otrokovice
jura.holub@seznam.cz
www.reva-muzika.cz/aktualita.htm

Popis:
Jazz, klasická hudba, filmové melodie, lidové písničky, a dokonce i rock, to všechno dokáže zahrát Cimbálová muzika RÉVA s typickými lidovými nástroji. Díky značné pestrosti svého programu se RÉVA během deseti let své existence prosadila nejen doma, ale i v zahraničí (Slovensko, Belgie, Holandsko, Německo, Francie, Dánsko).cimbálová muzika

Rosénka


Praha
tel. 608827270
premysl.rubes@gmail.com
muzika.rosenka.cz

Popis:
Cimbálová muzika Rosénka působí při FS Rosénka v Praze, který vede dcera hradišťské legendy, Jaroslava Staňka, Radka Baboráková. Muzika zpracovává folklor hradišťského Dolňácka, Kopanic a Pomezí, ale díky svému primášovi (Pavel Jurečka) i Kyjovska, Horňácka a oblastí východněji od Moravy. Pravidlně pořádá besedy u cimbálu a spolu se souborem účinkuje na rozličných folklorních akcích.

Adresa:
Přemysl Rubeš
ICQ: 346617708cimbálová muzika

Rubáš


Buchlovice
tel. 775 917 744
rossii46@seznam.cz
fsbuchlovice.cz

Popis:
Rubáš je nedávno vzniklá muzika, která jednak doprovází tanečníky Folklorního studia Buchlovice a také hraje své vlastní akce (košty, besedy). Kapela čerpá z folklorního repertoáru Moravy a Slovenska (ale po půlnoci se většinou žánrový rozsah značně rozšiřuje...).

Adresa:
Folklorní studio Buchlovice
Náměstí Svobody 800
Buchlovice
687 08cimbálová muzika

Rusava


Bystřice p.Hostýnem
tel. 724200276
fstoklasa@seznam.cz

Popis:
Muzika vznikla spolu s taneční složkou Valašského souboru písní a tanců Rusava v roce 1953. Od té doby se v muzice vystřídalo několik generací muzikantů. Současná generace hraje spolu v téměř nezměněném složení od r. 1980, tedy více než 30 let. Udržuje nejen pokladnici lidových písní z nedaleké obce Rusavy, ale zvládá také repertoár jiných folklorních regionů. Od roku 2003 také doprovází tanečníky Valašského krúžku Rusavjan z Rusavy na jeho vystoupeních v tuzemsku i zahraničí.

Adresa:
František Stoklasa
Trávník 377
76842 Prusinovice

S
ľudová skupina

Salašníci


Banská Bystrica
tel. Tel: 0903 608931
tatarrobert@zoznam.sk

Popis:
pásmo hudby, spevu a ludového humoru pre Vaše potešenie a zábavu, z regiónu Horehronia pobaví všetkých milovníkov tohoto zánru. Program sa moze realizovat ako jeden dramaticko - hudobný celok. Prípadne ako prílezitostné vystúpenie na plesy, jubilejné oslavy, akcie pre uzavreté spolocnosti, oslavy Dna matiek, Mesiac úcty k starším.cimbálová muzika

Slavičan


Slavičín
www.slavican.wz.cz

Popis:
Cimbálová muzika Slavičan vznikla na sklonku roku 2000. Její vznik byl vyvolán potřebou oživení folklorních tradic města Slavičína a jeho okolí. Z tohoto důvodu také řadu akcí sama iniciuje (např. odhalení pamětní desky primáši Jiřímu Košelkovi – červen 2001, Milanu Švrčinovi – září 2001 a Libuši Sušinové – Prosinec 2001).

Adresa:
Slavičíncimbálová muzika

Slovácko ml.


Mikulčice
tel. +420 777 713 460
cimbalka@cmslovacko.org
www.cmslovacko.org

Popis:
Naše cimbálová muzika vznikla v srpnu roku 2000. Většina jejich muzikantů původně působila v cimbálové muzice "Fialka" při Kulturním domě v Hodoníně, kterou vedl pan Přemysl Líčeník. Zajistíme Vám hudební produkci na firemních večírcích, ve vinárnách, na soukromých oslavách, na promocích, na svatbách, ve vinných sklepech, na veletrzích či při podobných veřejných prezentacích Vašich firem.Naše cimbálová muzika také velmi úzce spolupracuje s proslulým zpěvákem Jožkou Šmukařem, a v případě Vašeho přání jsme s ním schopni uspořádat vystoupení.cimbálová muzika

Soláň


Hutisko - Solanec
tel. +420-571 644 228
solan@solan.cz
www.solan.cz

Popis:
Na Valašsku od pradávna zněly písničky - vyjadřovaly touhu, radost, lásku, bolest i žal ... Svou průzračností a rázovitostí si uchovaly přitažlivost až do dnešní doby.I nám učarovaly - a tak jsme v roce 1990 pro potěšení založili cimbálovou muziku a pojmenovali ji podle nedalekého kopce Soláň, který je pro svou atmosféru právem nazýván valašským Olympem.

Adresa:
Hutisko-Solanec 462
756 62cimbálová muzika

Spolek odvážných


Brno
tel. 605551814
spolek.odvaznych@centrum.cz

Popis:
Spolek odvážných původně vznikl v roce 2005 jako muzika tanečníků ze Slováckého krúžku. Sestava se od té doby trochu obměnila, ale základní myšlenka zůstává: neklademe si žádné vysoké umělecké cíle, ale hrozně nás to baví:-) Primáškou muziky je Eva Podbrdská.cimbálová muzika

Starobřeclavská CM


Stará Břeclav
tel. 606 543 253
starobreclavska.wz.cz
juraj.pesko@seznam.cz

Popis:
Představuje se Vám Starobřeclavská cimbálová muzika, která vznikla v roce 1974, z tehdy mladých nadšenců, seskupených kolem syna podlužáckého cimbalisty "majstra" Ščuky. Zůstáváme věrni původnímu regionu - Podluží, písním a tancům ze Staré Břeclavi. Dále muzika v hojné míře interpretuje písně jiných regionů Moravy, Čech a Slovenska.

Adresa:
Dukelských hrdinů 1
Břeclav
690 02cimbálová muzika

Strážničan


Strážnice
tel. +420 603 964 560
straznican@straznican.cz
www.straznican.cz

Popis:
CM Strážničan vznikla v roce 1986 v Lidové škole umění ve Strážnici.Kmenovým repertoárem Cimbálové muziky Strážničan jsou písně ze Strážnice a jejího okolí. Na zdravé popularizaci některých z nich měla zásluhu už muzika Slávka Volavého, jiné pocházejí z písňového pokladu lidové zpěvačky, stařenky Marie Procházkové. K nejvzácnějšímu odkazu strážnické folklorní tradice náleží písně ze zápisů starších sběratelů, hlavně Hynka Bíma a Vladimíra Úlehly.

Adresa:
Vítězslav Pálenský
Polní 1434
Strážnice 69662cimbálová muzika

Strunky


Olomouc
www.muzikastrunky.wz.cz

Popis:
Chlapecká cimbálová muzika ze srdce Hané.cimbálová muzika

Strýci


Strání
tel. +420 604 471 477
cm.stryci@email.cz
www.stryci.zde.cz

Popis:
Slyšet a vidět nás můžete na folklorních festivalech, při různých společenských a kulturních akcích jako jsou například plesy, svatby, oslavy, besedy u cimbálu či firemní akce. Zkrátka všude tam, kde se očekává dobrá nálada a hlavně, kde se zpívá a podává dobré víno.Protože pocházíme z moravsko-slovenského pomezí, věnujeme se nejenom ryze moravskému a slovenskému folkloru, ale i typicky českým "lidovkám" nebo romským písním.cimbálová muzika

Světlina


Hutisko - Solanec
tel. +420 737 170 400
cm.svetlina@seznam.cz
www.svetlina.wz.cz

Popis:
Cimbálová muzika Světlina z Hutiska - Solance. Více informací na naší webové stránce...

Adresa:
cm.svetlina@seznam.cz
 

Š


T
ľudová hudba

Technik


Bratislava
tel. +421 905 245 488
www.ludovahudba.sk

Popis:
Interpretujeme a spracovávame hudobný materiál z celého Slovenska (napr. Oravy, Liptova, Spiša, Šariša a Zemplína, Podpoľania a Horehronia, Hontu a Gemera, Trenčína, Myjavy, Záhoria či Trnavska ). Inklinujeme k tradičným formám hudobných predloh, ktoré čerpáme zo starších nahrávok autentických ľudových muzikantov. V našom repertoári možno však nájsť aj autorsky prepracovanejšie tituly.

Adresa:
Vysokoškolský folklórny súbor TECHNIK - Ľudová hudba
Vazovova 5
812 43 Bratislavacimbálová muzika

Technik


Ostrava
technik@cimbalovamuzika.cz
www.cimbalovamuzika.cz

Popis:
Tato kapela, jejíž začátky sahají do r. 1958, se během svého aktivního působení, stala všeobecně uznávaným fenoménem amatérského folklorismu na Moravě i v širším kontextu - a to vše především diky svému kapelníkovi a zakládajícímu členovi Janu Rokytovi. Spolu se širokou škálou pěveckých i instrumentálních sólistů natočila přes 600 rozhlasových snímků a vydala nepřeberné množství zvukových nosičů - od singlů, LP až po CD.cimbálová muzika

Toztak


Olomouc
tel. 604681695

Popis:
Ryzí valašský black/death folklor z Olomouckých hor :) - Cimbalovka sidlici v Olomouci,slozena prevazne z valasskych imigrantu a hrajici folklor tak trochu vazne-nevazne...Znami predevsim z hrani v autobusech,na zastavkach a u stanku s alkoholem...

Adresa:
Filip Kramer
Pavelcakova 17
Olomouc
779 00

V
cimbálová muzika

Valašské peklo


Rožnov pod Radhoštěm a okolí
tel. +420 604 320 278
cmvp@seznam.cz
www.valasskepeklo.cz/

Popis:
Hráli jsme na koncertech, večírcích, pařbách, ožíračkách, různých juhahá, mecheché, piškumpré a sláva jemu on je pašák. Otevírali jsme muzea, zavírali nonstopy, pašovali hudbu do zahraničí a muzicírovali lidem po celý jejich život (křtiny,narozeniny,studentské večírky,svatby,rozvody,firemní večírky, večer seniorů, pohřby, koncert v Podnebi). Nejlepší zábava a pořádná porce skvělé muziky s CM Valašské peklo!

Adresa:
Je pro nás důležité, aby se lidé bavili, zpívali s námi, tančili a byli spokojení.orchestr lidových nástrojů

Valašský orchestr lidových nástrojů


Vsetín
www.voln.cz

 Popis:
Valašský orchestr lidových nástrojů (VOLN) patří na Vsetínsku k nejmladším hudebním seskupením. Podobně jako cimbálové muziky z regionu Valašsko se věnuje převážně lidové písni z této horské oblasti. Velký počet jeho instrumentalistů (v současné době okolo dvaceti) orchestru umožňuje zpracovávat i technicky náročnější aranžmá lidových písní. Při výběru skladeb se VOLN neomezuje jen na "domácí" prostředí, repertoár orchestru zahrnuje i méně vyhledávané písně ze Slovenska, Maďarska, Rumunska, Makedonie, Ukrajiny či Bulharska.cimbálová muzika

Varmužova cimbálová muzika


Svatobořice-Mistřín
tel. 777180958
varmuzika@tiscali.cz
varmuzika.ic.cz/

Popis:
Varmužova cimbálová muzika v roce 1964 navázala, jako další hudební formace, na skoro dvě století trvající nepřerušenou tradici hudeckých, gajdošských a cimbálových muzik na jižním Kyjovsku. V roce 1964 totiž započali svoji hudební dráhu v řadách cimbálové muziky rodu Bimků ze Svatobořic, bratři Pavel a Josef Varmužovi. Od té doby se v kapele, tenkrát Osvětové besedy a později Mysliveckého sdružení Svatobořice-Mistřín, vystřídala celá řada muzikantů.

Adresa:
Varmužova cimbálová muzika
Hlavní 507
696 04 Svatobořice-Mistřín
 cimbálová muzika

Včelaran


Topolná
tel. +420 608 731 297
jaroslav.hubacek@tiscali.cz
www.vcelaran.cz/cimbalova-muzika-id-88.html

Popis:
Cimbálová muzika Včelaran je již od založení souboru jeho neoddělitelnou součástí. Mimo souborových vystoupení hraje pravidelně k tanci i poslechu při různých společenských a kulturních příležitostech, besedách u cimbálu, firemních i soukromých akcích. Repertoár muziky tvoří především folklór uherskohradišťského Dolňácka, luhačovského Zálesí, ale i dalších koutů Moravy, dále taky písně slovenského i cikánského původu. CM Včelaran natočila v listopadu 2003 stejnojmenné CD, které obsahuje převážně písně z oblasti Bílovic a luhačovského Zálesí, v úpravách současných ale i dřívějších muzikantů.cimbálová muzika

Velehradská cimbálová muzika


Uherské Hradiště
tel. +420776668234
pa.pepe@seznam.cz
www.velehradskacm.euweb.cz

Popis:
byla založena již před padesáti lety. Do její historie významně zasáhl zejména primáš Luboš Abrahám a poté Jiří Potyka, který stanul na konci osmdesátých let v čele omlazené sestavy. Primášem současné muziky je Josef Mareček ml., sólovými zpěváky jsou Vladan Nejezchleba a Dalibor Říha. Kapela dlouhá léta doprovázela velehradský dětský soubor a dětský soubor Čutora z Tupes, v letech 2001–2003 spolupracovala s folklorním souborem Pentla. V současné době doprovází mužský pěvecký sbor z Nedakonic. Do svého repertoáru zařazuje lidové písně ze Slovácka a Valašska, ale také ze Slovenska a z Čech, vystupuje na tematických besedách u cimbálu, folklorních festivalech doma i v zahraničí, vánočních koncertech, soukromých akcích, koštech vína, na slavnostních příležitostech aj. V roce 2002 natočila CD Od Buchlova k Javořině.

Adresa:
Stará Tenice 1199 Uherské Hradištěcimbálová muzika

Verbunk


Prušánky
tel. Tel: 603543528

Popis:
Klasická cimbálovka

Adresa:
Milan Dudek MUTĚNICEcimbálová muzika

Veselí


Veselí nad Moravou
cm_veseli@yahoo.com


cimbálová muzika

Vinár


Veletiny
tel. +420 603 239 138
cimbalovka@quick.cz
www.vinar.euweb.cz

Popis:
Cimbálová muzika Vinár vznikla na počátku tohoto milénia převážně z bývalých členů cimbálové muziky folklórního souboru Vlčnovjan. imbálová muzika Vinár působí jak po celé naší republice, tak i v zahraničí a to na základě pozvání nejrůznějších subjektů, nebo v rámci vlastních aktivit jako jsou např. realizace nahrávek, organizování koncertů a představení s folklórní tématikou, hudební úpravy folklórního materiálu a vlastní hudební tvorbacimbálová muzika

Vincúch


Valašské Klobouky
tel. 731 773 407
vincuch@gmail.com
www.cmvincuch.estranky.cz

Popis:
Cimbálová muzika Vincúch vznikla v srpnu 2008. Má 4 členy a pravidelně vystupuje. Zpracovává písně především z valašska a ze slovácka. Více informací naleznete na stránkáchcimbálová muzika

Vonica


Zlín
tel. 777 562 589
vonica@seznam.cz

Popis:
Muzika jednoho z nejstarších souborů na Moravě, původního "Krúžku moravských Slováků" ze Zlína, zpracovává ve svém repertoáru různé moravské regiony, jako - Uherskobrodsko, Moravské a Slovenské Kopanice, Kyjovské a Strážnické Dolňácko, avšak nejvehementněji Horňácko, ze Slovenských regionů potom - Trenčianskú oblasť a Zemplín, Spiš a Šariš, velmi rádi máme Phurikane Giľa = starodávne rómske piesne, také Maďarský, Rumunský a Rusínský folklór. Jinak muzika jako celek působí při souboru od roku 1999. Na webu se usilovně pracuje (o:

Adresa:
Slovácký soubor VONICA
Dům kultury s.r.o.
Gahurova 5265
765 25 Zlín
 cimbálová muzika

Vonica z Krumvíře


Hanácké Slovácko
tel. 724 254 089
zaviacic@tiscali.cz
www.cmvonica.cz

Popis:
Cimbálová muzika Vonica z Krumvíře patří již řadu let ke kulturnímu dění na Hanáckém Slovácku. Své umění soubor prezentuje nejen na oficiálních koncertech a festivalech, ale i na privátních akcích. Za zmínku stojí i řada zahraničních vystoupení v Anglii, Portugalsku, Švédsku, Rakousku, Německu, Itálii, Polsku, USA a j. Soubor během své existence spolupracoval s regionální taneční skupinou, s Divadelním spolkem Bratří Mrštíků z Boleradic, s řadou regionálch pěveckých sborů a j. Vonica vydala 3 profilová CD, na několika dalších se podílela. Velkou měrou na profilaci CM Vonica se podílejí pravidelné výroční a slavnostní koncerty. Muzikanti souboru zde byli hudebními partnery významných osobností našeho hudebního života. Po boku Jožky Kobzíka, Martina Hrbáče, Luboše Málka, Jiřího Hlosty, Bohumila Smejkala, Jindřich Hovorky, Jana Rokyty, Luboše Holého, Jožky Laži, Jarmily Šulákové, sourozenců Ulrychových, Jaroslava Kováříka a mnoha dalších, získali dnešní muzikanti velmi cenné hudební zkušenosti.

Adresa:
Jan Zaviačič, Brumovice 248, 691 11lidová hudba

Vŕzgňa


Břeclav
tel. 777 606 157
vrzgna@seznam.cz
vrzgna.bvx.cz

Popis:
Muzikanti této cimbálky začínali v dětském národopisném souboru Břeclavánek jako muzika 2. generace, přičemž z 1. generace vznikl dnešní Břeclavan, a z 3. generace CM Rebend. Proto tzv. "půjčování" muzikantů je mezi těmito třemi cimbálkami nepsaným zákonem. V muzice to občas vypadá jako v parlamentu, to když se na valné hromadě hádá liberální "holičská" většina s ortodoxní konzervativní menšinou. Když cimbálka odrostla z Břeclavánku, tak se zpočátku věnovala výhradně folklóru, zaměřenému na starodávné písně Podluží. Po krátké pauze, reflektované ohlasem veřejnosti, muzika odvrhla tento zkostnatělý konzervatismus, zajímavý snad jen pro muzikology a etnology, a vydala se směrem k liberální demokracii. Proto se v našem repertoáru objevuje i množství populárních a klasických skladeb, aniž je opomíjen folklórní konzervatismus. Hrajeme rádi písně na přání, čím více bavíme publikum, tím víc to baví i nás.

Z
cimbálová muzika

Zádruha


Dolní Bojanovice
tel. 777 158 296, 777 654 001, 602 523 816
cimbalka@cimbalka.cz
www.cimbalka.cz

Popis:
Cimbálová muzika Zádruha vznikla v roce 1993 v návaznosti na čtyřicetiletou tradici cimbálové muziky v Dolních Bojanovicích. Název "Zádruha" přijala jako upomínku na první rolnicko-vinařské družstvo ve střední Evropě, které bylo založeno v roce 1905 právě v Dolních Bojanovicích. Z hesla členů tohoto družstva "druh za druha" se zrodil také název spolku. Regionálně se muzika řadí do oblasti Podluží, odkud také čerpá převážnou část svého repertoáru. Cílem Zádruhy je však přiblížit se co nejširšímu okruhu dnešních posluchačů, a tak při své produkci nabízí také písně jiných regionů a žánrů.

Adresa:
Cimbálová muzika Zádruha
Dolní Bojanovice 528
696 17cimbálová muzika

Záhorská muzika


Šternberk(Olomouc)
pajakube@seznam.cz

Popis:
Záhorská cimbálová muzikaľudová hudba

Zástranská muzika


Žilina
tel. 089/5654580
zastranskamuzika@host.sk
www.zastranskamuzika.host.sk

Popis:
Zástranská muzika vznikla v roku 2000, s cieľom oživiť zabudnutý folklór a tradície v našej dedine. Naša hudba vychádza z tradičného folkloru, ktorý si ľud v týchto končinách po stáročiach vypestoval

Adresa:
Zástranie 208
01003 ŽILINA